Mezoterapia igłowa dla pięknej i promiennej cery

uroda gabinety

mezoterapia igłowa

Dbanie o urodę stało się popularne – właściwie osoby, które o siebie nie dbają są oceniane bardzo negatywnie. Aktualnie zabiegi kosmetyczne, zarówno prozdrowotne jak i upiększające są dostępne i nie mają wygórowanej ceny. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa, zabieg zarówno skuteczny jak i niezbyt inwazyjny.

Co to mezoterapia igłowa i na jakie problemy pomaga?

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu igłą lub szeregiem igieł substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Zabieg pierwotnie miał pomagać w leczeniu migren – został stworzony już ponad pół wieku temu w celach typowo medycznych. Szybko jednak zauważono jego pozytywne efekty dermatologiczne. Dzięki temu trafił na salony. Aktualnie mezoterapia igłowa stosowana jest do leczenia szeregu schorzeń. Najważniejsze z nich to schorzenia natury dermatologicznej: łuszczycy, łysienia plackowatego czy łysienia androgenicznego. Dodatkowo jest to zabieg, który może mieć typowo cel upiększający: poprawia koloryt skóry, niweluje przebarwienia, odpowiednio zastosowany spłyca rozstępy i zmniejsza widoczność blizn. Ludzie przeprowadzają zabieg aby nadać koloryt zmęczonej, szarej skórze, zniwelować zmarszczki lub aby zniwelować wypadanie włosów i poprawić kondycję skóry głowy. Zabieg jest dosyć popularny i bardzo skuteczny. W Gdyni na taki zabieg można zapisać się tutaj.

Jak przeprowadza się zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadza się poprzez nastrzykiwanie skóry specjalnymi substancjami aktywnymi. Wbrew opisowi zabieg nie jest bolesny – jedynie niezbyt przyjemny. Stosuje się trzy metody wprowadzania substancji pod skórę. Pierwsza to klasyczna metoda strzykawki z cienką igłą, którą kosmetyczka wprowadza maksymalnie na 4 milimetry wgłąb skóry – wymaga to jednak dużego doświadczenia i pewnej ręki. Druga metoda to wykorzystanie specjalnej rolki, która wyposażona w szereg igieł nakłuwa skórę w kilku miejscach jednocześnie. Jest to szybsza wersja o dużej efektywności. Metoda pistoletowa polega na wykorzystanie sprzętu podobnego do pistoletu, który automatycznie powtarza wkłucia, a dzięki automatyzacji podaje idealnie podobną ilość preparatu pod skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *