Jak ograniczyć wypadanie włosów?

zdrowie uroda

wypadanie włosów

Problem łysienia, wbrew pozorom, nie dotyczy tylko osób starszych. Coraz młodsze osoby borykają się z tą sytuacją, która wywołuje wiele kompleksów. Zatem nie tylko wiek, ale również zaburzenia hormonalne czy nawet stres, są jednymi z wielu przyczyn utraty włosów u ludzi. Jak zapobiec ich wypadaniu?

Na ten coraz bardziej popularny problem jest dużo domowych sposobów, które kończą się różnymi efektami. Zapewne niejednokrotnie w Internecie spotykamy się z przeróżnymi poleconymi płynami na porost włosów, zwanymi wcierkami, a nawet domowymi recepturami na ich przygotowanie. Jednak niestety nie zawsze zwykła drogeryjna wcierka czy domowa mikstura są w stanie zapobiec dalszemu wypadaniu włosów.

 

Czemu wypadają nam włosy?

 

Stres, nerwica i depresja powodują znaczne osłabienie struktury włosa, przez co szybciej wypadają, a nowe mieszki włosowe przechodzą w tzw. stan uśpienia. Za tym niestety idzie trudność w odzyskaniu podobnej gęstości włosów. Kolejną przyczyną może być niedobór witamin, które dostarczają odpowiednich składników budulcowych mieszków włosowych.

Często tracimy włosy także w momencie, gdy nasz organizm jest bardzo osłabiony. Niektórym trudno powrócić do poprzedniego stanu gęstości po terapii lekowej, która w pewnym stopniu wypłukuje potrzebne składniki. W obecnych czasach jest to również jeden ze skutków po przejściu COVID-19.

 

 

trycholog

 

Trychoskopia na START

 

Kiedy nie jesteśmy w stanie odnaleźć źródła problemu lub nie potrafimy sobie z nim poradzić, najlepiej skierować się do profesjonalistów, którzy fachowo się tym zajmują. To właśnie oni poprzez kompleksowe badanie skóry głowy pomogą w odnalezieniu przyczyny łysienia. Zapewne wiele osób uważa wyraz „trychoskopia” za skomplikowany i straszny zabieg, jednak jest to zupełnie bezobjawowe badanie, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, gdzie tkwi nasz problem.

Warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi wskazówkami, jak na takie badanie się przygotować, żeby konsultacja przyniosła jak najlepsze efekty. Przede wszystkim na 24 godziny przed wizytą nie powinniśmy myć włosów, a już w szczególności unikać szamponu przeciwłupieżowego.

 

Co warto zrobić samemu?

 

Nie będzie to dla nikogo zdziwieniem, jeśli na pierwszym miejscu postawimy odpowiednio dobraną dietę. To właśnie od środka możemy już naprawdę dużo zdziałać. Polecamy zatem posiłki złożone z odpowiednich witamin oraz aminokwasów będących podstawą przy budowie włosa.

Kolejną wskazówką będą wcześniej wspomniane wcierki. Jednak, w przypadku gotowego produktu, warto dobrze zapoznać się z ich składem i zwrócić uwagę, czy zawierają alkohol, który w odpowiedniej kompozycji składników, pobudza pracę cebulek.

 

Jeśli domowe sposoby nie pomagają…

 

… warto zwrócić się do klinik (np. tutaj) oferujących odpowiednie do naszej przypadłości zabiegi. Jednym z takich zabiegów jest Dermapen Skóry Głowy, który dzięki mikro nakłuciom, przy użyciu urządzenia dermapena, wprowadza mezokoktajl z peptydami biomimetycznymi poprawiający m.in. ukrwienie cebulek włosowych, a co za tym idzie – zapobiega wypadaniu włosów i pobudza wzrost nowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *