Bezpieczne zabawki dla 6-miesięcznego dziecka

dziecko porady

zabawki

W sklepach z zabawkami oraz z wyposażeniem dla maluchów można znaleźć przepełnione półki różnymi zabawkami, których producenci zapewniają nas, iż te gadżety spodobają się naszym półrocznym pociechom. Niestety nie wszystkie zainteresują tak małe dzieci oraz nie każdym z nich, nasz młody człowiek zechce się bawić. Jak więc kupić dobrą zabawkę dla naszego malucha? Jakie zabawki dla 6-miesięcznego dziecka polecane są przez fachowców? Więcej informacji na blogu – link.

Bezpieczne grzechotki

6-miesięczne dzieci interesują się już różnymi dźwiękami, ciekawymi kształtkami oraz dość intensywnymi kolorami. Najlepiej postawić na zabawki dla 6-miesięcznego dziecka, które dostosowane będą do jego rączki, pod względem kształtu oraz ich ciężkości. Najlepiej wybrać te grzechotki, które są lekkie, mają jednolity kolor (np. czerwony, biały, czarny) oraz są poręczne tzn. maluch swobodnie będzie mógł je chwycić. Wszelkie grzechotki z rączką, uchwytem są jak najbardziej mile widziane.

Gryzaki

Maluch w tym wieku wszystko wkłada do buzi, dlatego też lepiej wybrać ten asortyment, który może on bezpiecznie wkładać do buzi. Warto postawić na zabawki, które bez problemu mama wyparzy w gorącej wodzie, dlatego też wszelkie materiały silikonowe i gumowe będą zdecydowanie strzałem w dziesiątkę.

gryzaki dla dziecka

Zabawki sensoryczne

Niektóre maluchy w wieku 6-miesięcy swobodnie już siedzą, dlatego też warto postawić na zabawki sensoryczne, które oprócz zabawy będą dziecka także czegoś uczyły. Mogą to być zabawki, które wydobywają z siebie różne, przyjemne dźwięki lub takie, którymi maluch może już samodzielnie się bawić (np. kółeczka nakładać na daną zabawkę, wkładać duże kostki do określonego przedmiotu). Nie zawsze maluch samodzielnie włączy zabawkę, nie zawsze też będzie bawił się zgodnie z jej instrukcją, jednak na pewno będzie patrzył z zainteresowaniem, gdy rodzić będzie pokazywał mu nowe rzeczy.

Miękkie klocki

Bez względu czy mamy w domu dziewczynkę, czy chłopczyka – miękkie klocki to strzał w dziesiątkę dla każdego dziecka, który zaczyna interesować się już zabawkami. Maluch swobodnie takie klocki miękkie chwyta, przekłada, układa oraz rzuca. Jest to świetny i niedrogi prezent dla malucha, do którego wybieramy się w odwiedziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *