Dziecięca rehabilitacja

dziecko lekarze zdrowie

rehabilitacja dzieci

Choroba czy uraz fizyczny to przykrość dla każdego człowieka. Dotyczy to zwłaszcza małych pacjentów, którzy dopiero od niedawna cieszą się życiem. Z uwagi na szczególną wrażliwość, jaką charakteryzują się dzieci, trzeba odpowiednio podchodzić do ich zdrowotnych problemów. Rodzą one bowiem często skutki także w ich dorosłej egzystencji.

Właściwa diagnoza

Przed zaordynowaniem odpowiedniej kuracji konieczne jest postawienie trafnej diagnozy. Czasem bywa to trudne, z uwagi na występowanie lub brak charakterystycznych objawów. Od tego wiele zależy i skupienie się na tym to istotne zadanie lekarza. Bez właściwego stwierdzenia, co konkretnie dolega małemu pacjentowi, nie można powiedzieć, jaka będzie najlepsza rehabilitacja dzieci. Na szczęście, dzięki zastosowaniu mobilnego sprzętu diagnostyczno-terapeutycznego, wspartego wiedzą osób go obsługujących, jest duża szansa na właściwą diagnozę. Można to zrobić także – w razie potrzeby – w domu pacjenta.

piłki do rehabilitacji

Dobór terapii

Po stwierdzeniu, na co cierpi chore dziecko, można przystąpić do odpowiedniej rehabilitacji. Fizjoterapia dzieci to zadanie dla osób, które znają się na rzeczy. Wśród metod rehabilitacyjnych szczególnie warte wymienienia są: NDT-Bobath, THERA SUIT i KINESIO TAPING. W zależności od konkretnej sytuacji, pozwalają one przeciwdziałać nieprawidłowościom neurologicznym, ortopedycznym, genetycznym i związanym z opóźnieniami w rozwoju. Do tych wyżej wymienionych dodać można także m.in. metodę Vojty, terapię ręki i neurologopedię. Do wyboru są także: metoda Tomatisa, integracja sensoryczna czy terapia czaszkowo-krzyżowa. Są to metody sprawdzone i stosowane z powodzeniem w wielu krajach na całym świecie.

Przy wyborze miejsca, gdzie będzie odbywać się leczenie i rehabilitacja młodych podopiecznych, trzeba kierować się przede wszystkim fachowością personelu medycznego i dostępnością odpowiedniego sprzętu. Cena tych usług także – ze zrozumiałych względów – gra istotną rolę. Jednak najważniejsze jest zdrowie dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *