Mikropigmentacja skóry głowy – odpowiedzi na popularne pytania

gabinety porady

Mikropigmentacja skóry głowy to jeden z lepszych aktualnie dostępnych sposobów na zamaskowanie łysienia. Niezależnie od przyczyny łysienia, pozwala zrekonstruować naszą dawną fryzurę. Wszystko dzięki specjalnemu pigmentowi wprowadzanemu za pomocą cienkiej igły. W naszym regionie mikropigmentacja medyczna jest jednak dosyć nowym terminem, dlatego w tym miejscu znajdziecie odpowiedzi na często pojawiające się pytania oraz wątpliwości odnośnie zabiegu.

Czy mikropigmentacja jest bezpieczna?

Igły są jednorazowe i sterylnie zamknięte, a pigmenty zostały stworzone specjalnie to takich zabiegów. Mikropigmentacja nie jest zbyt inwazyjna, u niektórych osób może się pojawić niewielkie zaczerwienienie skóry i to wszystko.

Jak długo trwa zabieg?

W ramach jednego zabiegu najczęściej odbywają się trzy sesje, trwające przeciętnie po 3 godziny. Razem z odstępami pomiędzy poszczególnymi sesjami, cały proces trwa około miesiąca. Po 2-3 latach warto powtórzyć zabieg, gdyż pigment traci swoje właściwości.

Czy zabieg jest bolesny?

Niektórzy uważają, że moment wkłuwania igły wiązał się z niewielkim dyskomfortem, jednak zabieg nie powoduje bólu.

Czy są jakieś przeciwwskazania tuż po zabiegu?

Przez pierwsze kilka dni po mikropigmentacji odradzamy intensywne ćwiczenia fizyczne, mycie i golenie głowy, używania niektórych typów kosmetyków. Kontakt z chlorowaną wodą na basenie również nie jest wskazany.

Kiedy widoczne są efekty?

Efekty mikropigmentacji są widoczne niemal od razu po zabiegu. Po każdej kolejnej sesji fryzura wygląda lepiej, po ostatniej sesji odczekaj kilka tygodni, aż pigment nieco zjaśnieje i idealnie skomponuje się z naturalnym kolorem twoich włosów.

Co z opalaniem się na słońcu po zabiegu?

Staraj się unikać długiej ekspozycji na słońcu po zabiegu, ponieważ promieniowanie słoneczne potrafi skracać żywotność pigmentu, a tego wolelibyśmy uniknąć.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania i rozwialiśmy wszelkie wątpliwości związane z zabiegiem mikropigmentacji głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *